New build will not POST

Miraboy

Distinguished
Feb 25, 2010
4
0
18,510
So I got a new ASRock 775 G31M-GS, an existing 350w PSU and took the Q6600 from a Dell machine that died (I had assumed the mobo had died in the old PC...) and the RAM. I have confirmed the mobo is compatible with the DDR2 RAM and the Quad Core CPU.

I've breadboarded the set up and hooked up just the CPU/HSF as per FAQ (yes all power connectors going into mobo correctly)

On pressing the power button on the front of the case I get a few milliseconds of the CPU fan turning then nothing at all. No beeps (chassis speaker is connected)

I guess the next thing is to put in a different (known good) CPU?

Do these symptoms sound like dead CPU? Anything else I can do to diagnose for definite?

Thank you in advance
 

siege_templar

Distinguished
Aug 23, 2011
159
0
18,690
did you try taking it apart and putting it back together? my pc has faulty ram slots, how do i fix? shake it until it works, walk around your house. It can fix the circuit some how, but trust me this works.
 

Aluffesceks

Distinguished
Sep 25, 2011
1
0
18,510
Co to jest <a href=http://www.profesjonalnepozycjonowanie.com.pl>pozycjonowanie stron</a> ?

Wielu z Was, pewnie po raz 1-wszy słyszy termin <a href=http://www.profesjonalnepozycjonowanie.com>pozycjonowanie</a>. Zatem odpowiedzmy sobie: co to jest pozycjonowanie stron.

Otóż <a href=http://www.profesjonalnepozycjonowanie.net.pl>pozycjonowanie</a> to szereg działań, które posiadają na celu podniesienie pozycji witryny internetowej w wyszukiwarce (na przykład. Google) pod daną frazą priorytetową w gronie wyników wynajdowania (listy otrzymanych strona na informacje zapytanie zasadnicze). Fraza kluczowa to słowo albo wyrazu wpisywane w pole odnajdywania w wyszukiwarkę w celu znalezienia treści albo danych.

<a href=http://www.szkolenia-rachunkowosci24.wroclaw.pl/2011/07/11/pozycjonowanie-stron-w-systemach/>Pozycjonowanie</a> zazwyczaj określa się jako SEO - to skrót od angielskiego wyrażenia Search Engine Optimization - optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych.

<a href=http://www.kontrola-ksiag24.kalisz.pl/2011/07/10/pozycjonowanie-w-praktyce/>Pozycjonowanie</a> pod wyszukiwarki to proces trudny i pracochłonny, lecz gdy bliżej przyjrzymy się Tobie zasadom, których musimy się trzymać i których powinniśmy przestrzegać to zrozumiemy w mig, że jedyne czego potrzebujemy żeby dobrze wypozycjonować naszą stronę w Google to czas i cierpliwość, aby go przeznaczyć. A zatem z czym to się je – od początku. Optymalizacja strony posiada na celu podbicie jej pozycji w wynikach odnajdywania dla naturalnych zapytań dla konkretnych, wybranych przez moją firmę słów głównych. Chodzi o to, ażeby wyszukiwarka, np Google, myślała, że nasza strona jest jak najbardziej godna polecenia. Efekt taki można zdobyć poprzez parę zwyczajnych metod (<a href=http://www.mikolajki-pl.tk/2011/07/11/skuteczne-pozycjonowanie-w-google/>Pozycjonowanie</a>). Odpowiednie dobranie słów głównych pod tematykę naszej strony, optymalizacja skryptu strony, tak by robot indeksujący mógł się po niej z łatwością poruszać, , a oprócz tego katalogować całą jej zawartość wraz ze wszystkimi podstronami. Tak także przechodzimy do następnego punktu jakim jest dobór i odpowiednie opisanie odnośników, zarówno wewnętrznych jak również zewnętrznych. W tym momencie w tej chwili głównie dzięki odnośnikom do mojej strony wyszukiwarki wiedzą, że jest ona godna polecenia - <a href=http://www.rachunkowe24.sejny.pl/2011/07/11/darmowe-pozycjonowanie-stron-www/>Pozycjonowanie</a>.